Izvor: RTS, 02.Okt.2022, 22:43

Vlahović i Kostić vodili Juventus do pobede nad Bolonjom

Fudbaleri Juventusa nadigrali su Bolonju sa 3:0 u utakmici 8. kola Serije A na svom terenu, a do pobede su ih odličnim igrama predvodili srpski internacionalci Filip Kostić i Dušan Vlahović.
Juventus je odlično ušao u meč sa Bolonjom na svom terenu, a odličnim igrama su ga predvodili srpski internacionalci Filip Kostić i Dušan Vlahović.

Već u 24. minutu srpski duet izvodi sjajnu akciju iz koje Filip Kostić posle dodavanja Vlahovića >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šalje loptu u mrežu Bolonje za 1:0 sa koliko se otišlo na poluvreme.
Bio je to gol prvenac Filipa Kostića u dresu novog kluba, u koji je letos stigao iz nemačkog Ajntrahta iz Frankfurta.
U drugom poluvremenu je nastavljeno sa dominacijom domaćeg tima, a u 59. minutu se i Dušan Vlahović upisuje u strelce za 2:0 i praktično obezbeđuje pobedu za tim domaćina.
Konačan rezultat postavio je poljski internacionalac Arkadijuš Milik pogotkom u 62. minutu čime je Juventus sa sedme pozicije na tabeli sačuvao šanse u borbi za poziciju na vrhu tabele.
U prvoj današnjoj utakmici 8. kola tim Lacija je savladao Speciju sa 4:0, a strelac poslednja dva gola za Lacijale bio je Sergej Milinković-Savić. Na domaćem terenu ulogu favorita je ubedljivom pobedom potvrdio i Sasuolo sa Salernitanom, a Monca je na gostovanju slavila sa čak 3:0 protiv poslednjeplasirane Sampdorije.