Vila u nadoknadi otela bod VBA i usmerila ga ka Čempionšipu

Izvor: B92, 25.Apr.2021, 21:56

Vila u nadoknadi "otela" bod VBA i usmerila ga ka Čempionšipu

Fudbaleri Aston Vile i Vest Bromvič Albiona podelili su bodove rezultatom 2:2 (1:1) u meču 33. kola Premijer lige.

Gosti su imali vođstvo do drugog minuta nadoknade, što im je garantovalo pobedu i sačuvanu nadu u opstanak, ali su primili gol posle kardinalne greške kapitena Bartlija.

Tako su ostali na 19. mestu sa 25 osvojenih bodova, čak devet manje od Brajtona koji je prvi "iznad crte" sa 34.

Aston Vila, koja do kraja sezone nema preterani rezultatski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imperativ, povela je u 9. minutu golom El Gazija iz penala.

Na isti način, sa "bele tačke" izjednačio je VBA preko Pereire, a početkom drugog poluvremena stigli su do velikog preokreta.

Dianj je u 47. minutu šutirao, lopta zakačila Mingsa, promenila pravac i prevarila golmana Martinesa.

Odolevao je VBA sve do nadoknade vremena kada je Bartli pokušao da zagradi loptu pred svojim golom, a Dejvis mu se prikrao iza leđa i smestio je u mrežu.