Laport srušio Totenhem – Siti ponovo osvojio Liga kup VIDEO

Izvor: B92, 25.Apr.2021, 16:41

Mančester siti osvojio je Liga kup Engleske.

Siti je u finalu savladao Totenhem rezultatom 1:0 (0:0).

Postali su prvi u istoriji sa četiri vezana trofeja Liga kupa, dok je Gvardiola četvrtim Liga kupom postao najtrofejniji trener u istoriji ovog takmičenja, uz Brajana Klofa i Žozea Murinja.

Takođe, Fernandinjo i Aguero su osvojili šesti trofej i najtrofejniji su igrači u istoriji ovog takmičenja.

Mančester siti bio je dominantan u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poluvremenu.

Konstantno su napadali i pokušavali da ugroze Lorisa, dok je Totenhem retko prelazio na protivničku polovinu.

Nije bilo stopostotnih prilika, ali videli smo nekoliko dobrih šansi u prvih 45 minuta.

Sterling je imao nekoliko dobrih driblinga u sedmom minutu, posle kojih je uposlio Fodena na petercu, koji gađa pored gola iz teške pozicije.

Mahrez je u 12. minutu gađao iz kornera direktno na gol i nezgodnu loptu je skinuo Loris, da bi 12. minuta kasnije Dajer spasao Totenhem, pošto je izblokirao Sterlinga sa peterca.

Foden je pogodio stativu u 26. minutu, kada se lopta odbila od Aldervejrelda i Lorisa, a do kraja poluvremena nije bilo previše uzbuđenja.

Drugo poluvreme bilo je dosta slabije – opao je tempo, Siti nije napadao kao u prvom delu igre...

Totenhem je bio konkretniji i nije bio toliko pod pritiskom kao u prvih 45 minuta, pa smo imali ravnopravnu utakmicu.

Taman kada je delovalo da ćemo gledati produžetke, Mančester siti dolazi do prednosti.

Orije je bespotrebno faulirao Sterlinga i Siti je dobio slobodan udarac, popularni 'skraćeni korner'.

De Brujne je sjajno ubacio loptu na peterac, Laport je pobegao Sisoku, nadskočio protivničke igrače i glavom pogodio za 1:0 u 82. minutu.

To je bio gol koji je doneo osmi trofej Liga kupa Mančester sitiju – sada ih uz Liverpul imaju najviše.

Meč ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOG-a.