Uzalud Mitrovićev gol, Suares u nadoknadi doneo pobedu Atletiku

Izvor: B92, 21.Sep.2021, 21:24

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su u gostima Hetafe 2:1 (0:1), u meču šestog kola španske LaLige.

Srpski fudbaleri Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović odigrali su ceo meč i učestvovali su kod gola Hetafea.

Ipak, junak ove utakmice bio je Luis Suares.

Prvu veliku šansu imao je Haime Mata, kada je u 32. minutu gađao u donji desni ugao, ali mu je Oblak taj šut odbranio.

Suaresu je golman odbranio sa deset metara solidan udarac u 37. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minutu, pa je u nastavku Korea izblokiran.

I onda je Hetafe postigao prvi gol protiv Atletika još od novembra 2011. godine i zato su bili zaslužni srpski fudbaleri.

Maksimović je asistirao Stefanu Mitroviću i štoper postiže vodeći gol u 45. minutu.

Hetafe se povukao u drugom delu i dobro se branio, ali je onda u 74. minutu isključen Alenja i ostali su sa igračem manje.

To je kaznio kaznio Luis Suares golom u 78. minutu, na asistenciju Hermosa.

Oblak je sprečio Unala da dobrim udarcem šokira Atletiko u 86. minutu.