Tuhelu samo bod na debiju u Čelsiju, Barnli srušio Aston Vilu

Izvor: B92, 27.Jan.2021, 21:59

Novi menadžer Čelsija, Tomas Tuhel, debitovao je na klupi "plavaca" remijem u susretu sa Vilverhemptonom.

Dan pošto je i zvanično promovisan na novu funkciju, nemački stručnjak je odmah imao zadatak da trgne ekipu, ali u meču 20. kola Premijer lige sa čvrstom ekipom Vulvsa, nije bilo jednostavno.

Kai Haverc u 15. i Antonio Ridiger u 39. minutu imali su prve prilike za tim iz Londona, ali je Ruj Patrisio oba puta odlično reagovao, da bi gosti u 40. minutu preko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Leona Dendonkera imali priliku da povedu.

U nastavku, dosta nervozna i rastrzana igra, a Vulvsi su u 71. minutu imali veliku priliku da dođu do gola za pobedu.

Lopta se pomalo i srećno odbila Pedru Netu, izašao je pred golmana Eduara Mendija i lobovao ga, ali je pogodio samo prečku.

Kovačić je u 82. minutu uputio odličan udarac, lopta je išla ka levom gornjem uglu ali je hrvatski internacionalac za malo bio neprecizan.

Imao je Kalum Hadson-Odoi šansu u 86. minutu da pogodi za tri boda, ali je Patrisio još jednom sjajno odbranio i sačuvao svoju mrežu.

U poslednjem minutu nadoknade, posle kornera, neko od igrača Čelsija je zahvatio loptu glavom, ali je Vilijan Žoze bio na pravom mestu sprečivši gol.

Na "Turf Moru", Barnli je uspeo da savlada ekipu Aston Vile sa 3:2 (0:1).

Bio je to veoma dobar i uzbudljiv meč, na kraju, domaćini su stugli do šeste pobede u sezoni.

Povela je Aston Vila u 14. minutu preko Olija Votkinsa, ali je Barnli uspeo u drugom poluvremenu da stigne do preokreta.

Prvo je kapiten Ben Mi u 52. minutu pogodio za 1:1, da bi Džek Griliš utrčao pred gol u 68. minutu i u padu ubacio loptu u mrežu za 1:2.

Ipak, gosti iz Birmingema nisu izdržali.

Posle ubačene lopte sa desne strane, Dvajt Meknil je u 76. minutu skrenuo loptu u mrežu.

Tri minuta kasnije, gol za pobedu Barnlija - Meknil je sada bio u ulozi asistenta, centrirao je do Krisa Vuda koji je loptu zahvatio glavom, lopta se od stative odbila u mrežu za konačnih 3:2.