Tri gola, ali pet crvenih kartona – to je derbi Istanbula (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 23.Sep.2017, 21:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fenerbahče savladao šampiona Bešiktaš i probio se ba treće mesto prvenstvene trke – 2:1

Tri gola, ali pet crvenih kartona – to je derbi Istanbula. Fenerbahče je savladao Bešiktaš u uzavreloj atmosferi stadiona Šukru Saračoglu i probio se na treće mesto turskog Super liga, iako je do pre samo nekoliko dana na sredini tabele – 2:1 (2:1).

Na utakmici je viđeno čak pet crvenih kartona, ali u onim najvažnijim brojkama prevagnuo je domaći tim, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je oba pogotka postigao iz penala. Jedini gol za Bešiktaš postigao je Rajan Babel tri minuta pre kraja utakmice, kada se tek ušlo u veliku nervozu i brojne žestoke duele.

Bešiktaš je još jednim porazom nastavio užasan niz rezultata na ovom stadionu u prvenstvenim okršajima, s obzirom da na Šukru Saračogluu nije slavio od aprila 2005. godine. Prevelikih izgleda da to promenin nije imao ni večeras, s obzirom da je ekipa Ajkuta Kočamana vodila od 20. minutua, nakon neopreznog starta Medela. Prvi na terenu je pocrveno Kvarežma zbog neopreznog starta u 43. minutu, ali su snage bile poravnate već dva minuta kasnije, kada se revanširao Neto.

U 85. minutu kada je Jansen duplirao vođstvo domaćina izgledalo je da je utakmica rezultatski rešena, ali nije bilo tako. Babel je u 87. smanjio na 2:1, Hačinson je potom zaradio drugi žuti karton u redovima Bešiktaša, dok je u 89. na 2:2 u crvenim kartonima i Kojbaši. U nadoknadi vremena je bilo više udaraca po nogama sa obe strane nego izrazitih prilika, pa je rezultat ostao nepromenjen. U šestom minutu nadonade pocrveneo je Ozjakup kod gostiju.

Izuzetno uzbudljiv meč viđen je i u Ankari, gde je domaći Genčler srušio Bašakšehir golom Petra Škuletića u prvom minutu nadoknade.

TURSKA 1 - 6. KOLO