Izvor: Sportske.net, 05.Apr.2019, 22:51

To je taj Mohamed Salah! Majstorija za vrh Premijer lige! (video)

Odličnih par minuta Liverpula u finišu utakmice dovoljni za pobedu u Sautemptonu. Salahova majstorija odlučujuća.

"Klackalica" na vrhu Premijer lige se nastavila.

Ekipa Liverpula je uspela da slavi u Sautemptonu sa 1:3 (1:1) nakon preokreta u utakmici koja je jedna u nizu teških za tim Jirgena Klopa.

Muke po Liverpul počele su od samog starta, već u 9. minutu 1:0 za Sautempton. Akcija je bila lepa, centaršut sa leve strane, Hojberg zahvata loptu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << prebacuje je do Longa koji ostaje sam kao duh i vara Alisona za 1:0.

Gosti preuzimaju inicijativu, ali bez velikih šansi, osim jedne koju je imao Mane u 16. minutu kada mu je Gan odlično odbranio.

Usledio je gol u mreži Sautemptona, bilo je prilično jalovo od strane Salaha, a nakon njegovog pada lopta dolazi do Arnolda koji centaršutem pronalazi Keitu za 1:1.

Jedan od retkih načina da se dođe do gola Sautemptona bio je upravo taj, centaršutevima sa strane pošto su igrači Liverpula imali najviše prostora po bokovima, što im i nije toliko odgovaralo jer nemaju previše igrača koji su dobri u "glavometu".

Jedna šansa se iznedrila na silu kada je Firmino blokiran sredinom drugog dela igre, a i nakon toga jalovi napadi Liverpula, dok Sautempton uopšte nije ni pretio.

Onda je Liverpul dočekao svoju šansu, odnosno da fudbaleri Sautemptona krenu napred. Oduzeli su loptu, krenuli u kontru, Salah je vodio loptu, imao Firmina na levoj strani, ali je sam završio akciju i pogodio za 1:2!

Nije to bilo sve, Sautemptonu je pala koncentracija, Firmino je fantastično izmešao odbrambene igrače domaćih, poslao je loptu Hendersonu koji je samo potvrdio pobedu.