Izvor: MozzartSport.com, 06.Avg.2021, 00:33

Tanko, Savo: Olimpija bez šuta na gol pala u Portugaliji (VIDEO)

Miloševićev tim daleko od susreta s Partizanom – 2:0

Partizan je izborio u Rusiji solidne šanse da se nađe u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Konferencije, ali Olimpija nije učinila mnogo ka tom projektovanom susretu sa crno-belima.

Štaviše, tim Sava Miloševića je odigrao jako slabu utakmicu u Portugaliji i ima skromne šanse da na svom terenu nadoknadi tu razliku, koja se više oslikala u igri nego u konačnom rezultatu – 2:0.

Dovoljno >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je reći da po zvaničnoj statistici UEFA Olimpija za 90 minuta nije imala nijedan šut na gol Santa Klare! Ni u okvir, ni van njega. Imala je tek jedan korner i jednom je uhvaćena u ofsajdu. To dovoljno slikovito govori koliko Slovenci nisu hteli ili nisu umeli da napadnu.

Ako je za neku utehu, Zmajčeki su od 62. minuta imali igrača manje zbog isključenja Koruna, ali je rezultat u tom momentu već bio 2:0.

Interesantno je da je Olimpija pala na gotovo isti način na koji je pobedila Maribor u velikom slovenačkom derbiju – glavometom. Oba gola Santa Klara je postigla udarcima glavom, najpre se Karvaljo u 14. minutu dobro snašao na petercu gostiju i sproveo loptu u mrežu, dok je u poslednjem minutu prvog poluvremena Mansur nakon prekida matirao Slovence.

Do kraja meča je igrao samo jedan tim i još Olimpija može da računa da je dobro prošla sa dva gola minusa na Azorima. Ali, biće zmajski teško nadoknaditi taj zaostatak sledeće nedelje u Ljubljani.