Izvor: MozzartSport.com, 10.Apr.2021, 15:47

Taj ludi, ludi Bjelsa: Lids poharao Etihad sa igračem manje u 90. minutu (VIDEO)

Na kraju velikih 2:1 za tim iz Jorkšira

Titula nije ugrožena, izvesno je da će se vrlo brzo šampionska pesma čuti na Etihadu, ali daleko od toga da će Pep Gvardiola imati mirne dane i noći u narednom periodu. Lids je iskoristio gust raspored Građana, kao i činjenicu da jednim okom gledaju ka revanšu četvrtfinala Lige šampiona. To je duel koji će odrediti nivo ovogodišnjih uspeha Mančester Sitija, i biće im potrebno mnogo više nego o današnjem sudaru sa timom iz >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Jorkšira – 1:2.

Ponovo je menadžer Lidsa Marselo Bjelsa pokazao svoju nepredvidivu ćud, naviku da njegova ekipa uvek i na svakom mestu igra fudbal. I gura loptu napred. Čak i u trenucima kada ima igrača manje celo poluvreme kao danas u sudaru sa, vrlo verovatno, novim šampionom Engleske. Na kraju utakmica koja je pokazala da Lids ima ogromno junačko srce, završena je fantastičnom akcijom gostiju i rutinskom egzekucijom Stujarta Dalasa. Bila je to prava akcija iz labaratorije Marsela Bjelse. Igra iz prve, četiri savršeno precizna pasa, utrčavanja Dalasa i onda lopta ispod Edersona. Za briljantan kraj.

Porozan podatak za Gvardiolu je činjenica da je tim Marsela Bjelse uspeo da sa podignutim rumama napusti Etihad, iako je od 45. minuta igrao sa igračem manje, posle isključenja Liama Kupera.

Siti je imao mnogo više od igre, čak 26 šuteva ka golu rivala, pritiskao, napadao, ali je tu bilo malo kvalitetnog sadržaja. Baš kao u utorak protiv Dortmunda na istom mestu. Istina, moguće je da je Gvardiola žrtvovao sigurnu pobedu odlukom da odmori Rodrija, Gundogana, De Brujnea i Mareza...

Izmešana postava Sitija je napadala, ali nije igrala sa mnogo žara i emocije. Bilo je tu mnogo pasivnih napada, i ritma koji je odgovarao Lidsu. Gosti su se branili, ali su u kontrama ujedali kao kobra. Baš kao u 43. minutu. Odlično je povukao napred Bamfora odigrao povratnu, a aposlutni junak utakmice Dalas je udarcem sa 16 metara uhvatio na krivoj nozi Edersona.

Morao je Gvardiola da reaguje u nastavku. Ušli su u igru Fil Foden i Gundogan... Trkao se Siti sa vremenom i vrlo organizovanim rivalom. Stigao je da izjednačenje u pravom trenutku, u 81. minutu posle proigravanja Bernanrda Silve reagovao je Fil Foden.. I nastavio da napada. Mirisalo je na veliki preokret, jer se okrnjena odbrana Lidsa povijala. Međutim, nije tako mislio Marselo Bjelsa. Naterao je izabranike da odigrao još jednu akciju i pobede na opisani način.