Stativa, prečka i crveni za Murinja – Napoli konačno zaustavljen

Izvor: B92, 24.Okt.2021, 20:00

Fudbaleri Napolija i Rome odigrali su 0:0, u meču 9. kola italijanske Serije A.

Napoli je u ovaj meč ušao sa svih osam pobeda iz osam odigranih utakmica, a perfektan niz prekinut je u Rimu.

Napolitanca su i dalje na prvom mestu, sa istim brojem bodova kao Milan, ali sa boljom gol razlikom.

Roma ostaje na četvrtom mestu sa devet bodova manje od vodećih timova.

Napoli je bio mnogo bolji na ovoj utakmici.

Prvo poluvreme bilo je za zaborav, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali je u drugom Napoli imao velike šanse.

Osimen je u 60. minutu pogodio stativu, pa je izblokiran udarac Politana posle odbitka.

Ponovo je Osimen bio u centru pažnje u 63. minutu, kada je posle stative pogodio i prečku.

Trener Rome Žoze Murinjo isključen je u 83. minutu, pošto je dobio drugi žuti karton zbog prigovora. Prvi je dobio u 19. minutu.

Osimen nikako nije imao sreće – gol mu je poništen zbog ofsajda u 89. minutu.