Spektakl u Vigu – sedam golova i preokret Sevilje

Izvor: B92, 12.Apr.2021, 23:00

Fudbaleri Sevilje pobedili su Seltu u Vigu 4:3 u sjajnoj utakmici 30. kola španske LaLige.

Izabranici Đulena Lopetegija su u drugom poluvremenu nadoknadili minus iz prvog i upisali važnu pobedu, pošto su sada na samo šest bodova manje od lidera Atletiko Madrida.

Naravno, niko od Sevilje ne očekuje da napadne titulu, posebno što su tik ispred Barselona i Real Madrid, ali je pokazala da igra fantastičan fudbal.

Poveli su Andalužani preko štopera Žila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Koundea, ali je za samo četiri minuta Jago Aspas "okrenuo" rezultat.

Fernando je poravnao, pre nego što je domaćin na odmor otišao sa prednoću zahvaljujući golu Braisa Mendesa.

Ipak, u nastavku Sevilja nije klonula.

Ivan Rakitić i Papu Gomes su napravili novi preokret i Sevilja je slavila na teškom gostovanju.