Šok za šampiona, Bajern ispustio pobedu u nadoknadi vremena

Izvor: B92, 19.Okt.2019, 17:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šampion Bundeslige, ekipa Bajerna, stigal je samo do boda na gostovanju ekipi Augsburga.

Imali su izabranici trenera Kovača veliku priliku da dođu do pobede, ali primili su gol u drugom minutu nadoknade vremena za 2:2 i tako ostali bez celog plena.

Augsburg je poveo bukvalno posle prve akcije, strelac je bio Marko Rihter, ali uspeli su gosti da okrenu skor na svoju stranu.

Prvo je Robert Levandovski u 14. minutu postigao gol za 1:1, da bi Serž Gnabri, u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 49. minutu doneo prednost Bajernu.

Kada se očekivala pobeda gostiju usledio je Šok, Kordova je prošao po desnoj strani, a Finbogason iz neposredne blizine prosledio loptu u mrežu Bajerna.

Šansu da dođe do pobede i prve pozicije imao je Lajpcig koji je pogotkom reprezentativca Tima Vernera u 54. minutu poveo protiv Volfsburga.

Ipak, domaćin nije izdržao, a gol za goste postigao je u 82. minutu Vut Veghorst.