Slavija Prag posle produžetaka i preokreta u četvrtfinalu Lige Evropa

Izvor: Beta, 15.Mar.2019, 01:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Slavije Prag plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, pošto su večeras posle produžetaka i preokreta u osmini finala pobedili Sevilju sa 4:3.Pre nedelju dana u Španiji rezultat je bio 2:2, a tako je bilo i posle večerašnjih 90 minuta.Sevilja je u produžetku povela s 3:2, ali je Slavija uspela da preokrene i na kraju se domogne četvrtfinala Lige Evropa.Slavija je povela pogotkom Mišela Engadjuija u 15. minutu, da bi Sevilja preko Visama Ben-Jedera u 44. iz jedanaesterca došla do izjednačenja.Početak drugog dela obeležio je novi penal, ovaj put za Slaviju, a siguran izvodjač najstrože kazne u 47. minutu bio je Tomaš Souček.Sedam minut kasnije Sevilja je došla do novog izjednačenja, a ovaj put pogodio je Munir el Hadadi.Nerešenim ishodom završeno je regularnih 90 minuta, da bi u produžetku, odnosno 98. minutu Franko Vaskes doveo Sevilju do prednosti.Slavija je ipak preko Mika van Burena u 102. došla do izjednčenja, da bi u 119. minutu Ibrahim Traore uz dosta sreće doneo veliko slavlje domaćim navijačima.Benfika je takodje posle produžetaka izborila četvrtfinale, pošto je sa 3:0 pobedila Dinamo Zagreb.Posle regularnih 90 minuta bilo je 1:0 za Benfiku, koliko je i prošlog četvrtka bilo u Zagrebu, da bi odluka potom "pala" u ...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.