Siti neočekivano lako slavio u Brajtonu

Izvor: B92, 23.Okt.2021, 20:24

Fudbaleri Mančester sitija lako su savladali Brajton kao gosti rezultatom 4:1, u poslednjem meču subotnjeg programa devetog kola Premijer lige.

Šampion Engleske je pobedu obezbedio posle samo pola sata igre, tokom kojih su dali sva tri gola.

Najpre je u 13. minutu Ilkaj Gindoan pogodio posle dodavanja Bernarda Silve, ali i uz pomoć Gabrijela Žezusa, koji je neposredno pre čitave gol-situacije omeo golmana Sančesa da reaguje.

Ekipa Pepa Gvardiole je do >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << drugog pogotka stigla u 28. minutu, posle kontranapada, kada je na asistenciju Griliša gol dao Fil Foden.

Isti igrač je strelac bio i tri minuta kasnije, kada je posle šuta Žezusa uspeo da promeni pravac i prevari Sančesa.

Utešni gol za Brajton postigao je Mekalister u 80. minutu sa bele tačke, ali je Siti do kraja stigao da postigne još jedan, koji je bio delo Rijada Mareza u petom minutu sudijske nadoknade.

Siti je ovom pobedom nastavio da prati vodeći Čelsi, od kojeg ima dva boda manje.

Od Brajtona se svakako više očekivalo na ovom susretu, ali oni mogu biti zadovoljni sezonom za sada, pošto su četvrti sa 15 bodova.