Siti gazi, Lukaku gura Junajted, het-trik Morate

Izvor: B92, 23.Sep.2017, 17:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nove pobede lidera iz Mančestera, het-trik Alvara Morate, te preokret Evertona, obeležili su subotnje mečeve šestog kola Premijer lige.

Siti je nastavio da razbija rivale, posle Votforda deklasirao je i Kristal Palas sa 5:0, uz dva gola Rahima Sterlinga.

Junajted prati gradskog rivala u stopu, "Crveni đavoli" su minimalnim rezultatom slavili u Sautemptonu, novim golom Romelua Lukakua, u meču u kojem su žestoke međusobne duele vodili Nemanja Matić i Dušan Tadić.
Iza Mančunijana je šampion Čelsi koji je pregazio Stouk sa 4:0, uz prvi het-trik Alvara Morate u Premijer ligi. Dvostruki asistent bio je Cezar Aspilikueta.

Bornmut je poveo na Gudisonu početkom drugog poluvremena, ali je rezervista Omar Baje Nijase, koji je zamenio Vejna Runija, sa dva gola doneo Evertonu trijumf 2:1.

Veliku pobedu u gostima ostvario je Votford, istim rezultatom je slavio u Svonsiju, pogotkom Ričarlsona u poslednjem minutu susreta. Golova nije bilo samo u duelu Barnlija i Hadersfilda.