Izvor: Sportske.net, 06.Dec.2019, 23:59

Serija A - Remi bez golova u derbiju kola na "Meaci"

Serija A - Remi bez golova u derbiju kola na Meaci

Inter je bio nešto bolji i konkretniji rival, ali je Roma izdržala.

Fudbaleri Intera su na premijeri 15. kola Serije A dočekali Romu, susret na "Đuzepe Meaci" okončan je sa najnepopularnijih 0:0.

Na samom startu dve dobre šanse za "Neroazure", najpre je pokušaj Lukakua uspeo da ukroti Mirante, da bi potom Martinez iz dobre pozicije tukao preko gola rivala.

U finišu prvog dela igre šansa i za Brozovića, ali je šutirao preko gola.
Otišlo se na odmor bez golova, da bi se nakon četiri minuta igre u nastavku Vesino našao u izglednoj prilici, ali je Mirante uspeo da ga spreči da se upiše u listu strelaca.

Nije bilo izglednijih prilika sve do 83. minuta, kada je veliku šansu imao Lukaku, ali je glavom tukao tik pored leve stative protivničkog gola.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Inter ostaje prvi sa 38 bodova, ali sada Juve ima priliku da se vrati na vrh (subota 20:45h, @ Lacio).

Roma četvrta sa 29 bodova, ali Kaljari ponovo ima priliku da ih preskoči (nedelja 15h, @ Sasuolo).