Serija A - Prandelijeva Đenova se provukla, Pjatek nastavio po starom! (video)

Izvor: Sportske.net, 09.Dec.2018, 21:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Domaća ekipa imala vrlo težak zadatak protiv Spala.

U 15. kolu italijanske Serije A, fudbaleri Đenove remizirali su na svom terenu sa Spalom rezultatom 1:1.

Bio je to debi na klupi novog trenera domaće ekipe Ćezarea Prandelija.

Početak meča za Đenovljane bio je naročito košmaran jer su uspeli da ostanu sa igračem manje zbog pomalo prestrogog isključenja Krišita već u 11. minutu meča.

Četiri minuta kasnije usledila je kazna >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << gostujuće ekipe, nakon prekida sa leve strane Andrea Petanja se najbolje snašao u kaznenom prostoru i glavom matirao Radua.

Spal je delovao bolje tokom većeg dela susreta, ali je Đenova ipak uspela da stigne do izjednačenja u 37. minutu sa penala kada je precizan bio Krištof Pjatek.

Drugo poluvreme proteklo je u nešto mirnijem tempu, pa se čini da su obe ekipe zasluženo podelile plen.

Srpski internacionalac Darko Lazović odigrao je ceo meč u dresu Đenove.