Izvor: MozzartSport.com, 21.Jan.2021, 00:15

Serhio Kanales vuče Betis ka Evropi (VIDEO)

Vezista tima iz Sevilje u golgeterskoj formi. Viljarealu nedovoljan penal u 92. minutu

Serhio Kanales igrao u odličnoj formi, a to se odražava na rezultate Betisa.

Iskusni vezista postigao je šest golova u svojih poslednjih pet nastupa za zeleno-bele u svim takmičenjima, a klub iz Sevilje vezao je četiri pobede. Poslednja je upisana u 19. kolu Primere, nad Seltom - 2:1.

Iako su gosti poveli u 15. minutu, kada je Santi Mina imao sreću da >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << lopta stigne do njega na drugoj stativi posle centaršuta iz kornera, domaćin je uspeo da preokrene već do odlaska na odmor.

Prvi gol Kanales je dao u 25, a drugi u 44. minutu. Oba iz brzih akcija na oduzetu loptu rivalu u blizini centra.

Ovom pobedom Betis se popeo na osmo mesto i u narednom kolu igraće protiv direktnog rivala u borbi za izlazak na međunarodnu scenu, Real Sosijedada, dok bi Selta mogla da se približi zoni ispadanja posle trećeg uzastopnog poraza. Trenutno je na 11. mestu, ali sa utakmicom više od većine timova ispod nje.

VILJAREALU NEDOVOLJAN PENAL U 92.

Četvrtoplasirani Viljareal je usporio u trci s vodećom trojkom španskog fudbala, pošto je kod kuće odigrao 2:2 sa sedmoplasiranom Granadom.

Imala je Žuta podmornica šansu za pobedu u drugom minutu nadoknade, ali je Pako Alkaser promašio penal. Tačnije, odbranio je Rui Silva.

Bio je to drugi jedanaesterac za domaćine u ovoj utakmici. Prvi je realizovao Moi Gomez u 65. minutu za 2:1, ali upravo je njega kasnije zamenio Alkaser.

Sjajnim golom sa više od 20 metara na 2:2 je izjednačio Robert Kenedi u 75. minutu, a ispostavilo se da je taj rezultat bio konačan.