Sedma medalja za Srbiju, Arunović i Mikec osvojili zlato

Izvor: B92, 29.Jun.2022, 14:03

Srpski strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu u disciplini mešoviti parovi vazdušni pištolj.

Arunoviceva i Mikec, kao jedan od najboljih miks timova sveta, bili su favoriti i tu ulogu su opravdali, jer su prethodno ove godine osvojili čak četirti medalje - dva zlata (Svetski kup u Kairu i Gran pri u Granadi) i dve bronze (Evropsko prvenstvo u Hamaru i Svetski kup u Bakuu).

Srpski tim bio je najprecizniji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u kvalifikacijama sa 576 krugova i plasirao se u meč za zlato, u kome mu je rival bio tim Francuske (Kamil Jedržejevski/Florijan Fuke).

Francuzi su u kvalifikacijama zabeležili tri kruga manje od tandema Srbije.

U meču za zlato Srbija je pobedila sa 16:10 i postala prvi šampion Mediterana za miks parove u istoriji, jer do sada ova disciplina nije bila na programu Igara.

Ovo je ukupno sedma medalja za Srbiju na Mediteranskim igrama, a treća zlatna.