Izvor: MozzartSport.com, 17.Okt.2014, 12:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sautempton dominira, priznanja za Pelea i Kumana
Pele golovima, a Kuman savetima sa klupe u septembru vodili Sautempton do klupskog rekorda od četiri pobede.
Napadač Sautemptona Gracijano Pele proglašen je za igrača meseca u Premijer ligi, a vodja "svetaca" Ronald Kuman za najboljeg trenera u istom periodu.
Italijanski fudbaler pobedio je za samo jedan glas ispred igrača Lester Sitija Leonarda Ulou. Pele je u septembru dao tri gola za Sautempton, uključujući i pobedonosni “makazicama” >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << protiv Kvins Park Rendžersa.
Sautempton je prošlog meseca "vezao" četiri pobede u Premijer ligi, što je rekord kluba sa juga Engleske.
U konkurenciji Pelea i Uloe, u trci za igrača meseca našli su i Anhel di Marija (Mančester Junajted), Dijafra Saho (Vest Hem), Mile Jedinak (Kristal Palas) i još jedan igrač Sautemptona Morgan Šnajderlin.
S obzirom na sjajne partije Sautemptona, bilo je za očekivati da nagrada namenjena menadžeru meseca ode u ruke Ronaldu Kumanu kojem je ovo debitantska sezone u Premijer ligi.
Holanđanin je u septembru pobedio jaku konkurenciju koju su predstavljali Žoze Murinjo (Čelsi), Najdžel Pirson (Lester) i Nil Vornok (Kristal Palas).
(FOTO: Action Images)
Nastavak na MozzartSport.com...
Vladavina "Svetaca", Kumanu i Peleu nagrade!
Izvor: Sportske.net, 17.Okt.2014
Trener Sautemptona Ronald Kuman proglašen je danas za najboljeg trenera u Premijer ligi u septembru, a fudbaler tog kluba Gracijano Pele imenovan je za najboljeg igrača.







