Sasuolo je treći u Seriji A i ima najbolji napad

Izvor: Mondo, 27.Sep.2018, 22:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajan početak sezone za klub sa "Mapei" stadiona.

Retko ko mogao je pred početak sezone zamisliti da će nakon šest odigranih kola u Seriji A trećeplasirani tim lige biti - Sasuolo!

Simpatični tim s "Mapei" stadiona, koji s klupe vodi Roberto De Zerbi, nastavio je seriju sjajnih izdanja i gostujućom pobedom nad SPAL-om 2:0 (0:0) "preskočio" Lacio, te došao uz bok šampionu i vicešampionu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Juventusu i Napoliju.

Uz sve to, "neroverdi" su tokom uvodnih 540 minuta sezone postigli 14 golova, najviše u ligi u ovom trenutku!

Iako su na stadionu "Paolo Maca" nastupili oslabljeni neigranjem svojih najboljih igrača, Federika Di Frančeska, Domenika Berardija i Kevina Prinsa Boatenga, uspeli su u drugom poluvremenu postići dva gola i ostvariti već četvrti trijumf sezone.

Na isteku sata igre Klod Ađapong pogodio je za vođstvo gostiju, da bi u poslednjim trenucima meča trijumf Sasuola potvrdio veteran Alesandro Matri, samo tri minuta nakon što je ušao u igru.

Filip Đuričić odigrao je svih 90 minuta u pobedničkom timu, te učestvovao u akciji kod drugog pogotka svog tima.