Izvor: MozzartSport.com, 24.Jul.2021, 18:40

Šampionski start Zenita: Himki poveo, ali potonuo u drugom delu (VIDEO)

Rezervisti doneli tri boda

Pohod na četvrtu uzastopnu titulu fudbaleri Zenita počeli su pobedom u predgrađu Moskve - 3:1 protiv Himkija.

Iako je domaćin poveo u 29. minutu, pogotkom glavom Ilje Kuharčuka, šampion je preokrenuo i upisao prve bodove za sezonu 2021/22.

Prvo je Sardar Azmun izjednačio u 33, a rezultat 1:1 stajao je na semaforu do dvadesetak minuta pred kraj. Tada su gosti dodali gas i s dva brza gola upisali očekivanu pobedu.
Aleksandar Erokin je doneo prednost Zenitu u 72. minutu nakon centaršuta Jaroslava Rakickog, da bi četiri minuta kasnije Aleksej Sutormin pogodio iz penala koji je sam iznudio. Obojica su ušli u igru s klupe, samo nekoliko minuta ranije. Ispostavilo se, bile su to odlične izmene Sergeja Semaka.

U narednom kolu klub iz Sankt Peterburga igra protiv Rostova, ponovo u gostima, dok Himki ide u Krasnodar.

Ovo je, inače, bila deveta uzastopna pobeda Zenita nad Himkijem u deset međusobnih duela. Prvi je završen remijem, a onda počinje serija plavih.