Izvor: RTS, 29.Jul.2020, 23:45

Šampion pao na Sardiniji, Milenković strelac u pobedi nad Bolonjom

Fudbaleri Kaljarija savladali su Juventus sa 2:0 u utakmici 37. kola Serije A.
Posle serije slabih rezultata, Kaljari je uspeo da uzme skalp šampionu Italije.

Galjano je u osmom minutu doneo domaćinu prednost, a Simeone je u poslednjim momentima prvog dela igre povisio na 2:0, čime je, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.
Fjorentina je na svom terenu ubedljivo savladala Bolonju, sa 4:0.
U prvom delu igre nije bilo golova, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << se "viola" razigrala u nastavku.
Kijeza je sa dva brza gola osigurao lepu prednost, a Nikola Milenković se upisao u strelce u 74. minutu.
Bivši fudbaler Partizana je bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru posle kornera i povisio na 3:0.
Konačan rezultat postavio je svojim trećim golom Kijeza, u završnici meča.
Uzbudljivo je bilo u Torinu, gde je istoimeni klub poražen od Rome sa 3:2.
Ranije danas, ekipa Milana je u gostima savladala Sampdoriju sa 4:1, čime je obezbedila plasman u Ligu Evrope.