Sampdorija zakucana za dno, minimalac SPAL-a protiv Parme

Izvor: B92, 05.Okt.2019, 20:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Verone pobedili su ekipu Sampdorije sa 2:0 (1:0), u okviru sedmog kola Serije A.

Gosti iz Đenove upisali su novi, šesti poraz u sezoni, dok su domaći ovim trijumfom "prešli" u gornji deo tabele.

Vođstvo domaćima obezbedio je Kumbula, sjajnim udarcem glavom u 9. minutu, nakon kornera koji je izveo Veloso.

Portugalski internacionalac koji ove sezone igra u odličnoj formi, bio je najzaslužniji i za drugi pogodak svog ima.

On je u 81. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << minutu izveo slobodan udarac sa desne strane, uputio oštar centaršut, a štoper gostiju Nikola Muru nespretno je reagovao i poslao loptu u svoju mrežu.

U prvom terminu subotnjeg programa, fudbaleri SPAL-a minimalnim rezultatom savladali su Parmu – 1:0.

Jedini gol na meču postigao je u 31. minutu Andrea Petanja, koji je lopti skrenuo pravac nakon šuta Gabrijela Strefece.

Upravo je ovaj veznjak u 69. minutu dobio drugi žuti karton, pa su domaći meč završili sa desetoricom na terenu.