Izvor: RTS, 02.Okt.2022, 14:38

SMS dvostruki strelac u ubedljivoj pobedi Lacija, Sasuolo i Monca dominantni

Tim iz Rima je lako savladao Speciju sa 4:0 u meču 8. kola Serije A, a strelac poslednja dva gola za Lacijale bio je Sergej Milinković-Savić. Na domađem terenu ulogu favorita je ubedljivom pobedom potvrdio i Sauolo sa Salernitanom, a Monca je na gostovanju slavila sa čak 3:0 protiv poslednjeplasirane Sampdorije.
Odličnu formu Sergej Milinković-Savić potvrdio je i u utakmici osmog kola Serije A protiv Specije - reprezentativac Srbije dva puta je tresao >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mrežu rivala, prvi put u 62. minutu, a potom i u nadoknadi vremena u 91.

Sergej je sa ova dva gola došao do brojke od 51. pogotka u italijanskoj ligi.
Domaćin je dobrom kontrolom lopte na sredini terena, boljom pas igrom i većim posedom od početka meča lako dolazio nadomak šesnesterca gostiju i stvarao šanse.
Prvi gol viđen je u 12. minutu kada je Zakanji na asistenciju Felipea Andersona poslao loptu pored leve stative.
Dominaciju svoje ekipe na terenu iskoristio je Romanjoli koji je u 24. pogodio sa ruba šesnesterca.
Rezultat je mogao biti samo ubedljiviji jer je Ćiro Imobile promašio penal u trećem minutu susreta.
Lacio se ovom pobedom popeo na treće mesto tabele sa 17 poena dok Specija ostaje na 12. mestu sa 7.
Fudbaleri Sasuola nisu dozvolili gostujućem timu Salernitane ni da pokušaju da pruže ravnopravan otpor na gostujućem terenu već su golovima u 12. i 32. minutu prvog poluvremena obezbedili odlučujuću prednost koju su sa još čak tri gola u drugom poluvremenu potvrdilči za konačnu pobedu.
Ovo je prvi meč u istoriji italijanske lige koji je sudila žena - Marija Ferijeri Kaputi.
Tim Monce je sličnim ubedljivim rezultom slavio protiv poslednjeplasirane Sampdorije, ali je u tom meči bilo nešto više neizvesnosti.
Jeste Monca na gostovanju povela već u 11. minutu golom Matea Pesine, ali su domaćini pružali ravnopravan otpor sve do 67. minuta kada je Đanluka Kamprali drugim golom praktično rešio utakmicu.
Pogodak Stefana Sensija u četvrtom minutu sudijske nadoknade samo je zapečatio sudbinu tima koji je poslednji na tabeli.
Leče i Kremoneze remizirali su 1:1.