SERIJA A: Juventus lako sa Lacijom, Toti ušao sa klupe i za minut postigao dva gola (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 20.Apr.2016, 22:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neverovatno 34. vanredno kolo Serije A, a obeležio ga je “Princ Rima”, Frančesko Toti.

Legenda! Roma je bila na ivici provalije, ali dok je tu Frančesko Toti u nju upasti neće. “Princ Rima” je u igru ušao u 86. minutu kada je njegov tim gubio sa 2:1, a do 88. minuta postigao je dva gola i Roma je slavila sa 3:2. Ali, idemo redom…
Torino je poveo golom Belotija u 35. minutu iz penala. Posle toga sudija Kalvaresa nije dosudio dva čista jedanaesterca za Romu. >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << Prigovarali su fudbaleri “vučice”, ali uzalud. Roma je do izjednačenja stigla u 66. minutu golom Manolasa. Novi šok u Rimu usledio je u 80. minutu kada je Martinez ponovo doveo “bikove” u vođstvo 1:2.
Spaleti, koji je u sukobu sa kapitenom, Totija je na teren poslao tek u 86. minutu. Prvi kontakt sa loptom legende Rima završio je u mreži za 2:2. Samo minut kasnije srpski reprezentativac Maksimović igrao je rukom u kaznenom prostoru i Roma je najzad dobila penal. Precizan je bio Toti za 3:2 i tri boda koja sada sigurno garantuju treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

(Izvor: Videa)
To je Romi omogućio Inter koji je kao gost poražen od Đenove 1:0. Strelac gola bio je De Maio u 77. minutu. Ljajić je igrao nekoliko minuta pred kraj, dok Lazovića sa druge strane nije bilo u timu. Lacio je pečatirao titulu, pošto je na Olimpijskom stadionu savladao Lacio 3:0. Strelci su bili Mandžukić i Dibala dva gola. Od Srba kod nebesko-plavih starter je jedino bio Đorđević, dok su Basta i Milinković-Savić sa klupe ušli u igru. Juventus ima devet bodova prednosti nad Napolijem četiri kola pre kraja.