Izvor: MozzartSport.com, 23.Okt.2021, 15:43

S gola na gol, a onda peta za predivan kraj! Krasnodar kao Furija, Krihovjak veliki lider (VIDEO)

Ubedljivo slaljvlje ekipe Viktora Gončarenka - 4:1

Posle dva remija, evo i šestog slavlja Krasnodara u sezoni, ali verovatno i najboljeg izdanja ove ekipe u aktuelnom prvenstvu. Sastav Viktora Gončarenka demonstrirao je silu u Nižnjem Novgorodu, a potpunu dominaciju krunisao je spektakularnim pogotkom Vladimira Iljina u 76. minutu - 4:1 (1:0).

Bila je to akcija kod četvrtog gola na meču, koja je krenula bukvalno iz peterca gostiju, a završila >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << se u petercu domaćina i to efektnim udarcem petom, pomenutog Iljina, na dodavanje Eduarda Spercjana.

Ipak, čovek koji je obeležio dosadašnju sezonu u krasnodaru je fenomenalni poljski vezista Gžegož Krihovjak, koji je danas nastavio niz fenomenalnih partija. Kapiten Gončarankovog tima je prvi gol na meču u petom minutu, a onda asistirao Supercjanu, kod onog iz 56. minuta. Nekadašnji igrač Bordoa, Remsa, Sevilje, Pari Sen Žermena i Lokomotive, postigao je četiri gola i ostvario dve asistencije na poslednjih pet utakmica.

Krasnodar fora de casa fez 4 a 1 no Nizhny Novgorod.

Destaque para esta beleza de Ilin. pic.twitter.com/DAlA3ES2UV

Goste nije poremetio ni promašeni jedanaesterac Džona Kordobe u 71. minutu, posle čega je Kolumbijac izašao iz igre, a ušao raspoloženi Iljin. Praktično već u sledećem napadu, Kabelja je namestio pogodak Aleksandra Černikova, dok je tri minuta kasnije priređena najbolja akcija na meču.

Gosti su se ipak malo optustili u samoj završnici, što je iskoristio Kiril Gocuk i postigao počasni pogodak za domaći sastav. Mrežu gostiju je u samoj završnici zatresao i Timur Sulejmanov, ali je sjajan lob napadača Nižnjeg Novgoroda poništen zbog ofsajda.

Krasnodar se probio na treće mesto, sa dva boda zaostatka za Zenitom i Dinamom, a narednog vikenda će pokušati dodatno da unapredi plasman, s obzirom da je na programu ukršaj dve prvoplasirane ekipe.