Ronaldo dvostruki strelac u pobedi Juventusa, Vlahović zavio Inter u crno

Izvor: RTS, 15.Dec.2019, 18:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Juventusa savladali su Udineze sa 3:1 uz dva gola Kristijana Ronalda. Bolonja je pred svojim navijačima savladala Atalantu sa 2:1, dok je Milan odigrao bez golova sa Sasuolom. Dušan Vlahović strelac u remiju Fiorentine sa Interom.
Ronaldo je golovima u devetom i 37. minutu slomio otpor gostujuće ekipe. Treći gol za Staru damu postigao je Leonardo Bonući u finišu prvog poluvremena.
Utešni pogodak za ekipu Udina viđen je u nadoknadi vremena a strelac je bio Ignasio Puseto.
Milan je na "San Siru" osvojio samo bod protiv Sasuola u duelu u kojem je slavio 120. rođendan.
Bolonja je na "Dal'Ari" slavila protiv Atalante sa 2:1 golovima Palasija u 12, i Polija u 53. minutu. Strelac jedinog gola za tim koji je izborio osminu finala Lige šampiona bio je Ruslan Malinovski u 60. minutu.
Fiorentina i Inter su odigrali nerešeno 1:1.
Valero je doneo prednost Interu u osmom minutu, a izjednačio je Dušan Vlahović u sudijskoj nadoknadi.
Nekadašnji fudbaler Partizana je fenomenalnim solo prodorom i predivnim golom doneo bod "violi".