Izvor: RTS, 09.Okt.2022, 23:26

Roma slomila uporno Leče, četiri gola Napolija u Kremoni

Fudbaleri Rome pobedili su u Rimu Leče 2:1 u utakmici devetog kola italijanske Serije A. Napoli je u gostima pobedio Kremoneze 4:1.
Izabranici Žozea Murinja upisali su u Rimu važnu pobedu, a prednost su stekli već posle šest minuta igre, kada je Smoling pogodio posle centaršuta Pelegrinija.

Gabrijel Strefeza je izjednačio u 39. minutu, iako je situacija izgledala beznadežno za fudbalere Lečea nakon što je Morten Hjumland isključen u >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 23. minutu.
Ponovo je Roma povela u 48. minutu. Strelac je bio Dibala sa bele tačke, ali se i povredio prilikom šuta i morao je da izađe iz igre.
Nije ekipi iz Rima kasnije bilo teško da sa igračem više privede utakmicu kraju, ali nisu uspeli da postignu treći gol.
Roma je sada peta na tabeli sa 19 osvojenih bodova,  dok je Leče na 16. mestu sa svega sedam poena. U narednom kolu, Roma gostuje Sampdoriji koju predvodi Dejan Stanković, dok Leče dočekuje Fjorentinu.
Napoli je ranije danas u gostima pobedio Kremoneze 4:1 iako se domaća ekipa dobro držala veći deo meča.

Krenuo je Napoli dobro u Kremoni i na vreme poveo preko Matea Politana, koji je u 26. minutu realizovao penal.
Bilo je 1:0 na poluvremenu, ali je povratnik u Seriju A nakon samo dva minuta igre u nastavku uspeo da dođe do izjednačenja, a strelac je bio Sirel Desirs.
Đovani Simeone je slomio otpor uporne domaće ekipe i vratio prednost Napolitancima u 76. minutu - bio je najviši u skoku nakon centaršuta Ruia sa levog krila.
U nadoknadi vremena su fudbaleri Napolija postigli još dva gola preko Hirvinga Lozana u 93. minutu i Matijasa Oliverie u 95. minutu.
Ovom pobedom Napoli se osamio na čelu Serije A sa 23 boda, dva više od drugoplasirane Atalante koja je ranije danas remizirala u Udinama (2:2). Tim iz Kremone je do sada osvojio samo tri boda i deli poslednje mesto na tabeli sa Sampdorijom.