Izvor: MozzartSport.com, 24.Jan.2021, 00:12

Riberi + Vlahović = mat (VIDEO)

Fjorentina slavila sa 2:1

Rane od napuljske "šestice" zalečene su. Nije bilo blistavo, nije bilo na nivou kakvom u Firenci teže, ali nakon prošlonedeljnog masakra pobedi se u zube ne gleda: Fjorentina - Krotone 2:1. Srpski reprezentativac Dušan Vlahović pružio je još jednu dobru partiju. Postigao je gol u 32. minutu koji će, ispostaviće se, rešiti pitanje pobednika.

Viola je dobila na individualni kvalitet. Poslednjeplasirani tim Serije A bio je ravnopravan >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << rival u dobrom delu utakmice, ali to je ipak bilo nedovoljno za još jedan bod na strani. Krotone je do sada van svog stadiona "kljucnuo" tek dva remija... Ovo verovatno najbolje govori o bledom izdanju Ljubičastih.

Domaćin, međutim, posle ova tri boda lakše diše. Prvom timu u crvenoj zoni pobegao je sedam bodova i znatno mirnije može da čeka put u Torino i dolazak Intera.

Fjorentina je povela zaista sjajnim pogotkom Džeka Bonaventure u 20. minutu. Uhvatio je bivši vezista Milana strašan volej i postigao jedan od najlepših golova u karijeri. Period bolje igre Ljubičasti su iskoristili maksimalno i stigli do drugog gola posle nešto više od pola sata igre. Frank Riberi je probio po boku, na vreme ubacio na peterav, a Dušan Vlahović sve to lepo ispratio - 2:0.

Snažnom Srbinu to je već sedmi gol u sezoni.

Krotone se otvorio posle drugog primljenog gola, oslobodio se stega defanzive i pokazao da može da ugrozi nesigurnu odbranu domaćina. Simeon Envankvo je na vreme smanjio na 1:2, imaće gosti još neke prilike da dođu do drughog gola i boda, međutim nisu ih iskoristili.

Vlahović je izašao u 69. minutu, Nikola Milenković odigrao je svih 90.