Izvor: MozzartSport.com, 22.Apr.2021, 00:05

Real se izigrao za deset minuta i osigurao makar noć na vrhu Primere (VIDEO)

Madridski klub pobedom na gostovanju Kadizu (3:0) u 31. kolu nastavio borbu za šampionski tron koji brani

Pohod ka odbrani titule u Primeri Real je nastavio pobedom nad Kadizom (3:0), a prelomi period predstavljalo je furioznih deset minuta u režiji Karima Benzeme.

Francuski napadač načeo je rivala u 30. minutu golom sa bele tačke nakon prekršaja Isaka Karselena nad Vinisijusom, a samo tri minuta kasnije pored svog imena je upisao asistenciju >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << spojivši sa golom Odriozolu. Španski defanzivac imao je lakši deo posla na drugoj stativi s obzirom da je Benzema uputio idealan centaršut sa levog boka, a novu bravuru centarfor Madriđana režirao je u 40. minutu. Kazemiro je posleo loptu u peterac Kadiza gde je Benzema glavom prosledio u malu mrežu.

Kraljevski klub usled ubedljivog vođstva stečenog prilično lako u nastvku je "odradio" posao, a put do 21. pobede u prvenstvu izabranicima Zinedina Zidana nije uspeo da oteža ni kvartet svežh igrača Kadiza koji je ušao na početku prvog poluvremena. Svestan da je prednost od tri gola nedostižna, strateg Reala je u drugom delu igre poštedeo neke od nosilaca, te su uz strelce golova, još i Marselo, Varan i Vinisijus dobili priliku da ranije odu u svlačionicu i prištede se za duel sa Betisom koji ih očekuje za samo tri dana.

Real je novim trijumfom stigao do sume od 70 bodova i prvog mesta zbog boljeg učinka u međusobnim duelima sa Atletikom koji će imati priliku da se već sutra vrati na čelo Primere ukoliko osvoji makar bod protiv Ueske na svom terenu.