Real nastavio gde je stao  Madriđani trojkama izrešetali Gran Kanariju

Izvor: B92, 18.Jun.2020, 20:44

Real nastavio gde je stao " Madriđani trojkama "izrešetali" Gran Kanariju

Košarkaši Real Madrida ostvarili su ubedljivu pobedu protiv Gran Kanarije u prvom meču završnog turnira ACB lige – 91:73.

"Kraljevski" klub bio je u sjajnoj formi pred pauzu i sada su samo nastavili gde su stali.

Posebno su bili sjajni u šutu za tri poena – pogodili su 15 trojki iz 28 pokušaja.

Prva četvrtina bila je fantastična za Real – postigli su 37 poena i imali su +21.

Gran Kanarija je sjajno odgovorila i drugu četvrtinu dobila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << rezultatom 32:21, pa je prednost bila +10 za Madriđane na poluvremenu.

Ekipa sa Kanarskih ostrva smanjila je na minus sedam pred poslednjih deset minuta, ali onda je Pablo Laso sjajno postavio odbranu i za deset minuta Gran Kanarija postigla je samo 11 poena.

Na kraju je Real ubedljivo slavio.

Serhio Ljulj i Džejsi Kerol su sa po 19 poena bili najbolji u pobedničkim redovima, a pratili su ih Laprovitola i Rendolf sa po 11, koji je sve poene ubacio u prvih 10 minuta.

U poraženoj ekipi istakao se Kostelo sa 26 poena.