Izvor: MozzartSport.com, 09.Maj.2021, 16:37

Radnički i Rad ništa nisu rešili, Inđija ispala iz Superlige

Remi na Čairu – 2:2

Ništa rešeno – nerešeno. Tako se završio duel dva davljenika na Čairu. Radnički i Rad su podelili po bod (2:2), onaj treći bacili niz vetar i ostali da igraju na tankoj žici iznad ambisa pred finalnih 180 minuta Superlige.

Rad je bio na dobrom putu da uzme sva tri, pošto je golom Andrije Kaluđerovića, njegovim 77. u istoriji Superlige, imao vođstvo od 2:1 u drugom poluvremenu, ali je Damir Kahriman skrivio penal, koji je Nenad >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Gavrić pretvorio u pogodak za 2:2.

Posle toga, više od 20 minuta, igralo se stegnuto, bojažljivo, više se plašilo greške nego što je vukla želja napred po pobedu, tako da konačna podela bodova nikog nije iznenadila.

Radnički ima dobar raspored do kraja, igraće sa Zlatiborom i Bačkom, koji su već ispali iz lige, tako da ima sve u svojim rukama što se opstanka tiče, dok će Rad odmeriti snage sa Mačvom i Spartakom.

Posle Bačke, Mačve i Zlatibora poznat je i četvrti putnik u Prvu ligu Srbije. Od sledeće sezone Inđija će biti u tom društvu, pošto je porazom od Spartaka u Subotici (1:0) i matematički ostala bez šansi da sačuva superligaški status. A, Spartak je trijumfom isto matematički obezbedio da i na jesen bude deo elite.

Javor je u poslednjih petnaestak minuta imao igrača više u Senti protiv TSC-a, ali mu to nije pomoglo da dođe makar do dragocenog boda. Domaćin je slavio sa 2:1, a Ivanjičani su ostali na ivici provalije. Čeka ih jako težak zadatak u poslednja dva kola, pošto će dočekati Čukarički, pa ići u goste Voždovcu.

Vojvodina je deklasirala Mačvu u Šapcu. Blago nezainteresovani i podmlađeni tim domaćih mogao je i gore da prođe (5:2) da su napadači Lala bili precizniji. Nemanja Čović je sa dva brza gola rešio sve dileme posle 15 minuta igre, posle toga je Vojvodina lako došla do nova tri boda.