Prvi poraz TSC, Radnički slavio u Šapcu

Izvor: B92, 05.Okt.2019, 19:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole poraženi su na gostovanju Radniku u Surdulici sa 1:0, u 11. kolu Linglong Superlige Srbije.

Ovo je prvi ovosezonski poraz novajlije u elitnom takmičenju, a "presudio" im je Milan Makarić u 52. minutu.

Nije TSC blistao na ovoj poprilično izjednačenoj i tvrdoj utakmici, tako da im posle ovog kola sledi blagi pad na tabeli, sa obzirom na to da "večiti" svoje mečeve domaćeg šampionata igraju u nedelju.

Fudbaleri niškog Radničkog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ostvarili su šestu pobedu, a kuriozitet je da su sve trijumfe ostvarili minimalnim rezultatom.

Oni su sa igračem više bili bolji od Mačve u Šapcu, a strelac jedinog pogotka bio je Stefan Mihajlović u 63. minutu.

Na Banovom brdu, ekipa Čukaričkog, reklo bi se po rezultatu, ostvarila je rutinsku pobedu nad Javoro od 2:0.

Strelci su bili Kovač u 13, odnosno Ndiaje u 62. minutu, a gosti iz Ivanjice vraćaju se kući bez bodova i sa žalom što nisu iskoristili svoje prilike na ovom meču.

Jedini meč subotnjeg programa koji je završen bez pobednika je onaj između Rada i Proletera na Banjici – 1:1.

Mogli su gosti iz Novog Sada da dođu do trijumfa, vodili su golom Jovanovića u 22. Međutim, domaći su preko Perendije iz penala u 58. minutu uspeli da izbegnu deveti poraz u sezoni.