Izvor: B92, 25.Jul.2019, 21:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvi meč, prvi šut, prvi gol " Joveljić doneo pobedu Ajntrahtu! VIDEO
Dejan Joveljić, mladi srpski fudbaler, fantastično se predstavio Ajntrahtu – pobedonosnim golom.
Joveljić je bio junak tima iz Frankfurta jer je na svom prvom meču u klubu, prilikom prvog kontakta sa loptom, uspeo da postigne gol.
Doskorašnji napadač Crvene zvezde je ušao u 64. minutu, a samo sedam minuta kasnije uspeo da izbori odličnu poziciju, glavom smesti loptu u mrežu i, ispostavilo se, donese pobedu Nemcima.
On je odlično iskoristio centaršut >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Da Koste i već od prvog meča nastavio tamo gde je nastavio njegov sunarodnik i takođe bivši zvezdaš Luka Jović.
Ajntraht se tokom celog meča mučio da probije odbranu estonske Flore, inače ekipe koja je izbacila Radnički iz Niša u prvom kolu.
Pročitajte još Čukarički na "krilima" golmana odoleo raspoloženim Norvežanima!
Prvi gol na utakmici postigao je Toro u 24. minutu, ali je Ainsalu izjednačio u 34, pa se za novi pogodak čekalo sve do Joveljićevog ulaska.
Pjunik – Jablonec 2:1 (2:0)
Ventspils – Gzira 4:0 (1:0)
Gabaka – Dinamo Tbilisi 0:2 (0:1)
AEK Larnaka – Levski 3:0 (0:0)
Partizani – Šerif Tiraspol 0:1 (0:1)
Utreht – Zrinjski 1:1 (0:1)
Čihura – Aberdin 1:1 (1:0)
Honved – Univerzitatea Krajova 0:0
Alaškert – FCSB 0:3 (0:0)
Arsenal Tula – Nefči Baku 0:1 (0:1)
Flora – Ajntraht Frankfurt 1:2 (1:1)
(Ainsalu 34 -- Toro 24, Joveljić 71)
Naugesund – Šturm 2:0 (0:0)
Lehija – Brendbi 2:1 (1:0)
Mlada Boleslav – Ordabasi 1:1 (1:1)
Molde – Čukarički 0:0
Soligorsk – Esbjerg 2:0 (1:0)
Malatija – Olimpija 2:2 (1:1)
CSKA Sofija – Osijek
Hapoel Ber Ševa – Kajrat Almati
Lokomotiva Plovdiv – Trnava
Konahs Ki – Partizan
Fehervar – Vaduc
Norčeping – Liepaja
Pjast – Riga
Lucern – Klaksvik
AZ Alkmart – Haken
Aris – AEL
Dunajska Streda – Atromitos
Gent – Vitorul
Junese Eš – Gimaraeš
Budućnost – Zorja
Domžale – Malme
Rendžers – Niderkorn
Strazbur – Makabi Haifa
Vulverhempton – Krusejders
Espanjol – Stjarnan
Legija – Kups
Šamrok – Apolon
Torino – Debrecin
Valuir – Ludogorec
Sreda:
Slovan Bratislava – Feronikeli 2:1 (1:0)
Nono 9, Šporar 61p – Hoti 67