Prvenac Šaponjića u porazu Kadisa, Alaves gurnuo Elće ka Segundi

Izvor: B92, 11.Maj.2021, 22:05

Prvenac Šaponjića u porazu Kadisa, Alaves gurnuo Elće ka "Segundi"

Fudbaleri Osasune i Alavesa ostvarili su pobede u mečevima 36. kola La Lige.

Osasuna je kao domaćin pobedila ekipu Kadisa 3:2 (1:0), dok je Alaves kao gost savladao ekipu Elćea 2:0 (1:0).

Meč Osasune i Kadisa nije imao preteranog rezultatskog značaja, pošto je reč o dva tima iz sredine tabele koji su obezbedili opstanak, ali je bilo golova.

Bio je to susret u kojem je bivši napadač Partizana Ivan Šaponjić postigao svoj prvi pogodak u La Ligi ove >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sezone.

Ante Budimir je u 38. minutu doneo prednost Osasuni i rezultatom 1:0 se otišlo na odmor, da bi Šaponjić već u 49. minutu uspeo da izjednači.

Snažno je izveo penal i pogodio levi ugao, ali Osasuna je ponovo došla do daha i postigla dva gola.

U 75. minutu Budimir je postigao drugi gol na meču, da bi u 86. minutu Roberto Tores povisio na 3:1.

U prvom minutu nadoknade, Alberto Perea je smanjio na 3:2 i tim rezultatom je završen susret.

U susretu Elćea i Alavesa, veliki udar za domaćina, koji je izgubio i treći meč zaredom i sve su bliži ispadanju u niži rang.

S druge strane, Alaves je pobedom od 2:0 došao do bodova koji mu verovatno znače i opstanak.

Hoselu u 40. i Luis Rioha u 54. minutu zatresli su mrežu Elčea koji na dva kola do kraja ima svega 30 bodova i na 19. je mestu.