Preokret Sitija u Dortmundu – spektakl je zakazan

Izvor: B92, 14.Apr.2021, 22:52

Fudbaleri Mančester sitija prošli su u četvrtfinalnom dvomeču ekipu Borusije iz Dortmunda.

Izabranici Pepa Gvardiole su nakon onih 2:1 iz prvog meča, "milionere" savladali istim rezultatom i na gostovanju.

U polufinalu ih čeka Pari Sen Žermen, koji je u utorak uveče eliminisao Bajern iz Minhena, aktuelnog šampiona Evrope.

"Građani" nisu dobro krenuli u Dortmundu i od 15. minuta bili su u zaostatku. Strelac za domaće bio je Belingem, mladić rođen >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 2003. godine.

Smušeno je reagovala odbrana Sitija na čelu sa Džonom Stonsom, a Belingem je uspeo da dovoljno preciznim udarcem savlada Edersona.

Ovaj igrač je i sprečio iznenađenje nešto kasnije, kada je praktično sa gol linije izbacio loptu nakon udarca Mahreza.

Ipak, Alžirac je uspeo da se upiše u strelce i to iz penala u 55. minutu. Jedanaesterac je skrivio Emre Džan, tako što je igrao rukom posle ubačaja sa boka.

Sve je bilo rešeno u 75. minutu, kada je Fil Foden uz pomoć stative prevario golmana Hica i zapečatio trijumf u ovom dvomeču.

Polufinala su na programu 27/28. aprila, odnosno 4/5. maja.