Izvor: RTS, 28.Jan.2023, 20:54

Preokret Intera u Kremoni, Torino izvukao bod u Empoliju

Fudbaleri Intera savladali su posle preokreta Kremoneze sa 2:1, u utakmici 20. kola Serije A i preuzeli drugo mesto na tabeli. Torino u završnici meča u Empoliju stigao dva gola minusa. Atalanta sigurna protiv Sampdorije 2:0.
Inter se mučio u Kremoni protiv "fenjeraša", ali je ipak stigao do tri boda i to posle preokreta - 2:1.

Domaćin je poveo već u 11. minutu, a strelac je bio Okereke. Ipak, neroauzuri su do izjednačenja došli u prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << poluvremenu preko Lautara Martineza.
Argentinac je bio junak pobede ekipe Simonea Inzagija, pošto je u 65. minutu postigao svoj drugi gol na meču i postavio konačan rezultat.
Inter je tako preuzeo drugo mesto na tabeli od gradskog rivala Milana, ali nerouazuri zaostaju za vodećim Napolijem 10 bodova, uz utakmicu više odigranu.
U prvom meču dana, Empoli je imao dva gola ptrednosti protiv Torina, strelci su bili Luperto u 37. i Marin u 69. minutu, ali su "bikovi" u završnici došli do boda.
Prvo je Riči smanjio rezultat u 82, da bi Sanabrija postavio konačan rezultat u 85. minutu utakmice.
Vanja Milinković-Savić i Nemanja Radonjić počeli su utakmicu u gostujućem sastavu, dok je u drugom poluvremenu šansu dobio i Saša Lukić.
U poslednjem meču dana, Atalanta je u Bergamu savladala Sampdoriju 2:0.
Ekipa Dejana Stankovića nikako da veže nekoliko dobrih partija, pa je pretposlednja na tabeli Serije A sa samo 9 osvojenih bodova.
Golove za Atalantu postigli su Mele u prvom i Lukman u drugom poluvremenu, a ekipa Đanpjera Gasperinija došla je do četvrtog mesta na tabeli italijanskog šampionata.