Prelepa asistencija Tadića za pobedu u velikom derbiju

Izvor: B92, 23.Jan.2022, 17:31

Fudbaleri Ajaksa pobedili u PSV u Ajndhovenu rezultatom 2:1 (1:0) u velikom derbiju 20. kola holandske Eredivizije.

Kao kapiten je "kopljanike" ponovo predvodio Dušan Tadić, koji je odigrao ceo meč i upisao izuzetno lepu asistenciju za prvi gol svog tima.

Igrao se 34. minut kada je srpski reprezentativac probio po levoj strani i poslao idealnu loptu na peterac, pravo na glavu Brajana Brobija koji se samo poklonio i pogodio za 1:0.

Brobi se nekoliko minuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre toga povredio u oštrom duelu na sredini terena i gol je proslavio tako što je pao na travu i odmah potom napustio igru.

PSV je bio inferiorniji na ovom susretu, ali je uspeo da izjednači u 53. minutu kada je Mario Gece lepo pogodio bliži ugao protivničke mreže.

Trenutak odluke viđen je u 74. minutu i bio je to najlepši momenat na susretu.

Marokanac Nusair Mazraui je prelepo gađao i pogodio gotovo rašlje gola PSV-a za trijumf Ajaksa.

Igralo se punih 100 minuta u Ajndhovenu, ali PSV nije uspeo da još jednom uzvrati.

Ajaks je ponovo preuzeo prvo mesto na tabeli, prestigavši upravo PSV od koga sada ima dva boda više na vrhu.