Poznati svi četvrtfinalni parovi Kupa Italije, Roma lako među osam najboljih (video)

Izvor: Sportske.net, 15.Jan.2019, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Utakmicom na rimskom ''Olimpiku'' večeras okončana osmina finala.

Ekipa Rome poslednji je putnik u četvrtfinale Kupa Italije.

''Vučica'' je na svom terenu rutinski savladala trećeligaša Entelu rezultatom 4:0 i bez problema izborila plasman u narednu fazu takmičenja, gde će joj protivnik biti ekipa Fiorentine.

Patrik Šik je već u prvom minutu, tačnije u 20. sekundi meča doveo Romu u vođstvo, a na drugi gol se čekalo do poslednjih trenutaka >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << prvog poluvremena, kada je Šik asistirao Markanu za 2:0.

Večeras veoma raspoloženi Šik je obeležio i početak drugog poluvremena, svojim drugim pogotkom na ovom meču, a konačan rezultat postavio je Havijer Pastore u 75. minutu - 4:0.

Naš reprezentativac Aleksandar Kolarov bio je u startnoj postavi Rome i na terenu je proveo svih 90 minuta.