Izvor: MozzartSport.com, 18.Apr.2021, 20:48

Porto s petoricom u odbrani protiv fenjeraša, ali cilj je ispunjen (VIDEO)

Gosti nastavili pobednički, a domaćin gubitnički niz

"Eh, da je...", uzdisaće igrači i navijači Nasionala posle duela sa Portom.

S razlogom, jer je fenjeraš portugalskog prvenstva imao šansu da izbegne poraz od tima koji se bori za titulu, ali nije uspeo. Pritiskao je toliko da su gosti finiš utakmice dočekali s petoricom u odbrani na terenu, ali cilj je ispunjen. Osvojena su tri boda i zadržano šest bodova zaostatka za vodećim Sportingom.

Jedini >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gol u meču postigao je Mehdi Taremi u 20. minutu, kad je blokirao ispucavanje Nasionalovog golmana Antonija Filipea. Lopta se odbila do Hesusa Korone, a on proigrao saigrača iz napada za 1:0.

⚽O golo de Mehdi Taremi na Madeira#FCPorto #CDNFCP pic.twitter.com/3q8thdA0eX

Pre toga, već u 6. minutu, domaćini su mogli do pogotka, ali Brazilac Eber Besa nije iskoristio penal.

Tim našeg Marka Grujića, koji je odigrao ceo meč upisao je šestu pobedu u nizu i nastavio da čuva šampionsku nadu, dok je Nasional pretrpeo deveti uzastopni poraz i kako stvari stoje, brzo će nazad u niži rang, iz kog je stigao prošle sezone.