Izvor: MozzartSport.com, 24.Jun.2020, 00:27

Porto je zgrabio poklon i sada je prvi favorit za titulu (VIDEO)

Dva gola Muse Marege i odlična igra Zmajeva u drugom poluvremenu - 4:0

Porto je maksimalno iskoristio pokantan poraz Benfike od Santa Klare i preuzeo lidersku poziciju Primeire, čime je izrastao u prvog favorita za šampionsku titulu, pošto šest kola pre kraja sezone ima tri boda više od najvećeg rivala. Zmajevi su večeras u gradskom derbiju ubedljivo savladali Boavistu zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu - 4:0 (0:0).

Boavista se držala sve do 53. >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << minuta, kada je domaćin odigrao sjajno na malom prostoru, pa je Musa Marega posle serije brzih dodavanja matirao Leitea. Sve je bilo rešeno šest minuta kasnije, kada je Aleks Teljes pogodio sa bele tačke.

Igra Boaviste se potpuno raspala u narednom periodu, što su domaći iskoristili i uvećali prednost novim golom sa bele tačke. Ovoga puta precizan je bio Oliveira. Konačan rezultat postavio je Musa Marega u 84. minutu, nakon pravovremenog dodavanja Fabija Vijeire, posle čega je usledila rutinska egzekucija.

Porto u narednom kolu gostuje Pasoš Fereiri, dok Benfika ide na noge Maritimu.