Izvor: RTS, 02.Okt.2022, 20:14

Podela bodova u Berlinu na Kramarićev jubilej, Augsburg bolji od Šalkea

Fudbaleri Herte i Hofenhajma odigrali su nerešeno 1:1, dok je Augsburg u gostima pobedio Šalke 3:2 u osmom kolu nemačke Bundeslige.
Herta i Hofenhajm su u Berlinu igrali nerešeno 1:1, a hrvatski napadač Andrej Kramarić odigrao je svoju 200. utakmicu u prvoj ligi Nemačke, a jubilej je obeležio pogotkom.

Kramarić je u 25. minutu doveo svoju ekipu u vođstvo - ubacio je loptu u gol posle Kabakovog šuta.
Radost gostiju nije dugo trajala >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << - Edžuke i Lukebakio su izigrali odbranu Hofenhajmu i u 37. minutu bilo je 1:1.
U poslednjem minutu prvog dela igre Kramarić je imao još jednu odličnu šansu, ali je pogodio prečku, a lopta je iznenadila Premela, koji nije uspeo da je prosledi u mrežu.
Hofenhajm je bio bliži pobedi pošto mu je posle VAR asistencije poništen gol u 86. minutu, a imali su gosti i mnogo više šansi za pogodak.
Ipak, u drugom poluvremenu nije bilo golova. Herta nije uspela da dođe do pobede na svom terenu, ali je sastavila četvrtu utakmicu bez poraza i polako izlazi iz opasne zone ispadanja.

Fudbaleri Šalkea su nastavili seriju loših partija na početku sezone u Bundesligi. Ekipa iz Gelzenkirhena je na svom terenu poražena od Augsburga 2:3.
Golove za goste postigli su Ermedin Demirović u 9. i 21. minutu i Andre Han u 77. minutu za pobedu.
Za Šalke su pogađali Simon Terode u 33, odnosno Tom Kraus u 63. minutu susreta.
Nakon osam odigranih utakmica ekipa iz Gelzenkirhenanalazi se na 15. poziciji, sa svega šest osvojenih bodova. Augsburg drži deseto mesto jer ima 12 osvojenih bodova nakon osam odigranih utakmica.