Petarda Votforda na Gudisonu, arapski Njukasl spasao VAR

Izvor: B92, 23.Okt.2021, 17:57

"Petarda" Votforda na "Gudisonu", "arapski" Njukasl spasao VAR

Fudbaleri Njukasla remizirali su na gostovanju kod Kristal Palasa (1:1), u devetom kolu Premijer lige.

Kristijan Benteke mogao je da bude junak domaćih, međutim, njegov gol u 87. minutu poništio je VAR zbog prethodnog faula.

Belgijanac je upravo doneo vođstvo Palasu u 56. minutu, ali je Kalum Vilson u 65. poravnao rezultat i postavio ga konačnim, ispostaviće se na kraju.

Londonski tim je tako ponovo bio blizu trijumfa, kao protiv Arsenala u ponedeljak. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Trenutno zauzima 15. mesto. Njukasl je pretposlednji sa četiri boda i očigledno je da će novi vlasnici morati da ulože dosta kako bi "svrake" ostale u eliti.

Ekipa dana definitivno je Votford, koji je slavio 5:2 u gostima kod Evertona.

Domaći su vodili dva puta, preko Dejvisa i Rišarlisona, ali su "stršljenovi" u poslednjih petnaestak minuta napravili dar-mar na Gudisonu.

Kucka je u 78. poravnao rezultat, da bi King u 80. i 86. kompletirao het-trik. Petardu je doneo Denis u nadoknadi vremena.

Sautempton i Barnli su remizirali 2:2.

Korne je doneo vođstvo gostima u 13, da bi Livramento i Broja u 50. preokrenuli. Ipak, Korne je u 57. opet bio precizan – za bod Barnlija.

Bodove su podelili još i Lids i Vulverhempton – 1:1.

Činilo se da će "vukovi" pobediti zahvaljujući Hi-Čanu, međutim, Rodrigo je u trećem minutu nadoknade iz penala izjednačio rezultat.