Penal, VAR i ludnica u Madridu – borba za Evropu traje

Izvor: B92, 29.Jun.2020, 23:57

Penal, VAR i "ludnica" u Madridu – borba za Evropu traje

U poslednjoj utakmici 32. kola španske LaLige, fudbaleri Hetafea su rezultatom 2:1 savladali Real Sosijedad.

U Madridu su se domaći Hetafe i Real Sosijedad sastali u poslednjoj utakmici 32. kola LaLige i njihov duel bio je važan što se tiče mesta koje vodi u Evropu.

Pre ovog kola, Hetafe je imao samo dva boda više od Sosijedada i bio je na mestu broj šest, dok je Sosijedad bio sedmi.

Kada pogledamo igru iz prvog poluvremena, videćemo da je posed lopte >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bio na strani gostujućeg tima, dok su domaći imali više opasnih prilika, više šuteva na gol, što se ispostavilo kao povoljno jer su stekli vođstvo.

Od 20. minuta utakmice, Hetafe je dobio jedanaesterac posle katastrofalne greške golmana Aleksa Remira, pa je odgovornost preuzeo Haime Mata i postigao pogodak za vođstvo.

Hetafe je sa prednošću od jednog gola otišao u svlačionice na poluvremenu, a po povratku na teren, Real Sosijedad preuzima inicijativu.

Imali su jednu veliku priliku koju nisu iskoristili, ali je ubrzo došla druga i nju Adnan Januzaj nije propustio, pa je u 57. minutu Real Sosijedadu doneo izjednačenje.

Da stvar bude još zanimljivija, pobrinula se VAR tehnologija, pošto je Januzajev gol prvobitno poništen, a posle konsultacija i priznat i gosti iz San Sebastijana ostali su u trci za Evropu.

Iako je delovalo da ćemo videti podelu bodova, ponovo je na scenu stupio Haime Mata.

On je uspeo da pobegne odbrani Sosijedada i to u momentu kada su imali aut sa desne strane, potom je dobio loptu u prostor, prevario Aleksa Remira i doneo svom timu važna tri boda u borbi za Evropu.