Izvor: RTS, 05.Dec.2020, 22:06

Partizan nakon produžetka izgubio od Mornara

Košarkaši Partizana poraženi su nakon produžetaka u Baru od ekipe Mornara sa 77:76, u meču devetog kola ABA lige.
Nakon velike borbe, kako u regularnih 40 minuta, tako i u produžetku, crno-beli su upisali peti poraz ove sezone.

Mornar je u Baru, u jednom od derbija kola, uspeo da savlada Partizan, nakon što su crno-beli ispustili veliku prednost.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Partizan je bolje ušao u meč, većim delom prvog poluvremena vodio, u jednom trenutku i 12 poena, ali je domaćin uspeo da preokrene i slavi u dramatičnoj završnici.
Održavao je Partizan prednost, vodio u regularnom toku i činilo se da će izabranici trenera Filipovskog uspeti da upišu bitnu pobedu na teškom gostovanju u Baru.
Ipak, Mornar se u samom finišu meča vraća i na krilima Vajtheda dolazi do izjednačenja.
Nakon što su obe ekipe propustile izgledne situacije za vođstvo, susret je otišao u produžetak.
Mornar je u dodatnih pet minuta uspeo da povede i nekako odbrani minimalnu razliku. Partizan je imao dva šuta za pobedu, ali su neprecizni bili Gordić i Miler-Mekintajer.
Pulen je predvodio strelce pobedničke ekipe sa 19 poena, dok je Vajthed dodao 16.
U redovima Partizana najefikasniji bili su Miler-Mekintajer sa 21 i Gordić sa 12 poena.
Nakon devet odigranih mečeva u regionalnom takmičenju, Partizan ima skor od četiri pobede i pet poraza i četvrti je na tabeli, dok je Mornar upisao čak sedmu pobedu i zauzima drugo mesto.