Izvor: MozzartSport.com, 16.Okt.2021, 04:23

Paklena borba za vrh Čilea: Union i Audaks Italiano ne odustaju, tri kluba u poteri za Kolo Kolom

Kandidati za najviši plasman dopisali po tri boda

Šampionska trka u Čileu polako ali sigurno dostiže vrhunac uzbuđenja s obzirom na to da su Audaks Italiano i Union La Kalera pobedama održali neizvesnost i zajedno sa Universidad Katolikom nastavili poteru za liderom Kolo Kolom.

Audaks Italiano je do nova tri boda stigao na gostovanju Universidad de Čileu, a trenutak odluke ispostavio se 19. minut kada je Palasiosa postigao vodeći pogodak. Minimalnu prednost >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gosti su očuvali do kraja utakmice i tako stigli do 12. pobede ove sezone, te uz osam remija i pet poraza imaju 44 boda.

Na kotu 44 večeras je stigao i Union La Kalera pobedivši Nublense 2:0. Gosti su mrežu rivala načeli u 16. minutu preko Vargasa koji je iskoristio asistenciju Fernandeza i matirao Pereza Baronea. Prednost gostiju u 74. minutu udvostručio je Saez posle proigravanja Orelane i tako razrešio sve dileme po pitanju pobednika.

U aktuelnom trenutku lider šampionata Čilea je Kolo Kolo sa 49 bodova iz 24 susreta, dok pet bodova manje imaju čak tri tima: Universidad Katolika (23 utakmice), Audaks Italiano (25 utakmica) i Union La Kalera (24 utakmice).

ČILE 1 – 26. KOLO