PROBLEMI: Niz Svetaca je prekinut, ali je sve zabrinula povreda Nejmara (VIDEO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 03.Dec.2018, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrana utakmica 15. kola nacionalnog prvenstva Francuske.

Za devet dana fudbaleri Pari Sen Žermena gostovaće Crvenoj zvezdi u poslednjoj utakmici grupne faze Lige šampiona, a večeras su odigrali i meč 15. kola Lige 1. I neprijatno iznenadili svoje navijače. Ekipa Tomasa Tuhela je gostovala Bordou, a Žirondinci su uspeli da prekinu niz pobeda. Posle 14 uzastopnih trijumfa u ovoj sezoni u nacionalnom prvenstvu, Sveci su odigrali nerešeno - 2:2.

Strelac vodećeg >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << gola za Svece bio je Nejmar u 34. minutu. Asistent je bio Dani Alveš. Pogledajte i akciju koju je i započeo Nejmar.

Neymar has scored 30 goals in Ligue 1 after only 32 games, a record in Ligue 1 over the last 45 seasons (stats via @optajean)#BORPSG #BordeauxParis #Bordeaux #PSG #Paris #Ligue1 #Ligue1Conforama pic.twitter.com/NGkTwDIqEt

— Hall of Playmakes (@hallofplaymakes) December 2, 2018

U 53. minutu, Žirondinci su izjednačili, a gol je dao Džimi Brijan. Samo četiri minuta kasnije, Nejmar je morao da napusti igru zbog povrede (za sada se ne zna stepen). Zamenio ga je Maksim Čupo-Moting, da bi u 66. minutu gol dao i Kilijam Mbape.

💥 @PSG_English retake the lead! @KMbappe fires the champions to a 2-1 advantage, then goes down holding his hamstring but ends up staying on the field. We'll see how long he stays in the match. #FCGBPSG pic.twitter.com/3lL8Jkltfp

— beIN SPORTS USA (@beINSPORTSUSA) December 2, 2018

Gol za remi i konačan rezultat dao je Andreas Kornelius u 86. minutu.

Još jedan detalj koji je izazvao pažnju je i jedan Nejmarov dribling. Fenomenlno, nema šta...

Filthy from Neymar #FCGBPSG pic.twitter.com/ZA6O0ixx1S

— GFFN Match Zone (@GFFNMatchZone) December 2, 2018

Bordo je sada na 11. mestu sa 18 bodova iz 15 utakmica, a kao što je rečeno, Sveci su ubedljivo prvi sa 43 bodova.

Danas je osim Zvezde (o pobedi nad Voždovcem pročitajte OVDE) i PSŽ-a igrao i Liverpul.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.