ZVEZDA DOŽIVELA NOVI PORAZ: Armani slavio u Milanu

Izvor: SrbijaDanas.com, 02.Feb.2023, 22:39

Četvrti uzastopni neuspeh crveno-belih u Evroligi.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u meču 23. kola Evrolige pošto je u Milanu Armani slavio sa 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19) i tako naneo crveno-belima četvrti uzastopni poraz u elitnom takmičenju. Zvezda je tokom čitavog meča jurila rezultatski zaostatak koji je bio i dvocifen i u zavrpnici uspela da unese malo neizvesnoti, ali je Armani ipka stigao do trijumfa.

Za razliku od pre dve večeri u Bolonji, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << Crvena zvezda je mnogo bolje ušla u meč protiv Armanija. Iako je domaćin od starta imao prednost između dva i četiri poena, crveno-beli su uspevali da drže korak. Luvavu Kabaro je sa šest poena predvodio Armani, a goto u stopu ga je pratio Beron sa pet. Na drugoj strani je Ben Bentil odigrao značajno bolje nego u nekim prethodnim mečevima i uz Kuzmića i Dobrića sa raspoloženim Markovićem koji je podelio četiri asistencije uspevala da prati Armani. Ipak, domaćin je zahvaljujući odličnom šutu za dva (6/6) imao prednost na kraju prve četvrtine 22:18. Međutim, Zvezda je lošije ušla u drugu deonicu sa nekoliko propuštenih napada dok je na drugoj strani Armani preko Vojtmana i Luvavua uspeli prvi put da dođu do dvocifrene prednosti 31:20 u 13. minutu. Zvezda je uspela da se vrati na jednocifreni zaostatak poenima Bentila sa slobodnih bacanja u 16. minutu (34:28), ali su Dejvis i Tonut vratili dvocifreno vođstvo domaćinu (38:26) u 17. minutu. Potpuno je Zvezda stala u završnici poluvremena, a Beron je trojkom doneo novu maksimalnu prednost domaćinu 43:27 minut i po pre kraja druge četvrtine. Uspeli su crveno-beli da vežu pet poena, da bi praktično u poslednjim sekundama zaboravili na usamljenog Hajnsa u reketu koji je postavio rezultat prvog poluvremena 45:32.

Hol je otvorio drugo poluvreme poenima za Armani, ali su Vildoza i Nedović uzvratili. Beron je pogodio trojku u svom stilu, ali je to neutralisao Bentila pogodivši za 2+1 i Zvezda je imala zaostatak 50:39 u 24. minutu. Armani je i dalje odlično šutirao za dva pošto je pogdio 14 šuteva iz 17 pokušaja i to je u najvećoj meri i bilo zaslužno za prednost koju je domaći tim imao. Ipak, Mitrović je vezao pet poena, od čega u jednom napadu 2+1 i crveno-beli su prišli na 52:44 u 16. minutu. Međutim, ponovo je Zvezda prokockala nekoliko napada što je Armani iskoristio i ponovo vratio dvocifrenu prednost 56:44 u 28. minutu, a dvocifreno vođstvo je bilo i na ulasku u poslednju deonicu (59:49).

Bolje je Zvezda otvorila poslednjih 10 minuta meča. Uz dobru odbranu su crveno-beli vezali četiri poena i posle dužeg vremena useli da se približe na 59:53 u 32. minutu. Imala je Zvezda mnogo problema u šutu za tri poena pošto je pogodila samo jednu trojku iz 17 pokušaja i to je bio jedan od razloga zašto nije nikako uspevala da se potpuno vrati u meč i pored dobre odbrane. Dobrić je konačno pogodio za tri, Zvezda je ponovo prišla na šest poena zaostatka, ali je Beron pogodio dvojku za 65:57 u 34. minutu. Ipak, za tri pogađa i Bentil i Zvezda prilazi na 65:60, ali je odmah uzvratio trojkom Hol, da bi i Vildoza postigao trojku, a Zvezda na četiri minuta pre kraja prišla na 68:63. Mogli su creveno-belida dodatno smanje razliku, ali je Petrušev pogodio samo jedno bacanje i dva i po minuta pre kraja je bilo 68:64. Odbranila je Zvezda nekoliko napada, ali je Dobrić promašio potom trojku, a Vojtman 72 sekunde pre kraja pogodio za 70:64. Posle veoma sumnjivog faula Bentila, Hol je pogodio oba bacanja i Armani je vodio 72:66 44 sekunde pre kraja. Petrušev je pogodio dva bacanja, ali je Hajns poenima devet sekundi pre kraja overio trijumf Armanija.

ARMANI - CRVENA ZVEZDA 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19)

DVORANA: Mediolanum Forum

SUDIJE: Garsija, Difalah, Balak

ARMANI: Dejvis 10, Luvavu Kabaro 8, Mitro-Long, Tonut 3, Meli 4, Beron 15, Nejpir 5, Riči, Hol 14, Hajns 8, Datoma, Vojtman 7

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 11, Lazarević 1, Mitrović 7, Lazić, Dobrić 7, Ivanović, Ilić 5, Nedović 4, Marković 3, Kuzmić 4, Petrušev 9, Bentil 17