PL Rusije: Krasnodar i Zenit slavili u gostima sa igračem manje, Spajić i kapiten Bane standardni (video)

Izvor: Sportske.net, 13.Avg.2018, 22:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru trećeg kola ruske Premijer lige, danas su odigrana dva duela.

Ufa je na svom stadionu dočekala Krasnodar, a gosti su slavili sa 0:1 (0:0).

Gol odluke postigao je Brazila Vanderson u 86. minutu susreta, na asistenciju švedskog reprezentativca Klesona.

Šveđanin je ubacio loptu u kazneni prostor rivala sa desne strane, ona je prošla kroz čitav šestaesterac, došla do Vandersona na drugoj stativi, koji je dobro prihvata i potom lepim >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << udarcem šalje u mrežu domaćina.

Treba dodati i da je Uroš Spajić proveo svih 90 minuta na terenu u dresu pobedničke ekipe, kao i da je Krasnodar ostao sa igračem manje u sudijskoj nadoknadi, kako je Ramirez dobio drugi žuti karton.

Pobedu je na gostovanju ostvario i Zenit, slavili su u Kazanju protiv Rubina sa 0:1 (0:0).

Gosti iz Sankt Petersburga su najpre u 72. minutu ostali sa igračem manje, drugi žuti karton je zaradio Kuzjaev.

Ipak, uspeli su da slave, gol odluke pao je u 78. minutu, strelac je bio ruski reprezentativac Jerohin.

Dzjuba je iskoristio neopreznost jednog od defanzivaca Rubina, ukrao mu je loptu, ubacio je sa desne strane pred gol Rubina, gde je na pravom mestu bio Jerohin.

U prvoj postavi Zenita se i ovoga puta našao Branislav Ivanović sa kapitenskom trakom, ostao je na terenu do poslednjeg zvižduka.

Ovim susretima je kompletirano treće kolo ruskog šampionata, stanje na tabeli pogledajte u nastavku.